4 نکته مهم هنگام خرید میز مدیریت

میز مدیریت از مهم‌ترین اجزای مبلمان اداری به شمار می‌رود که استفاده از آن در هر شرکت و کسب‌وکاری واجب است. این میزها می‌توانند باعث افزایش هویت و برندسازی شرکت شما شوند. این میزها ویژگی‌های مختلفی دارند.
برای اینکه بتوانید بهترین خرید میز مدیریت را داشته باشید، نیاز است توجه به یک سری نکات را در اولویت قرار دهید. این نکات اهمیت بالایی دارند که در این مقاله به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت؛ پس همراه ما باشید.

 

میز مدیریت یکی از مهم‌ترین تجهیزات اداری به شمار می‌آید

که می‌تواند به برند و کسب‌وکار شما هویت ببخشد.

در ادامه به بررسی نکات مهم برای خرید می‌پردازیم.

خرید میز مدیریت

3.جنسی که میز مدیریت دارد

میز مدیریت با کمک انواع مواد ساخته می‌شود. از متداول‌ترین مواد اولیه می‌توانیم به چوب، شیشه، فلز و لمینت اشاره کنیم. استفاده از این مواد به تنهایی یا به صورت همزمان امکان‌پذیر است و مانعی بابت این موضوع وجود ندارد. به عنوان مثال برخی میزهای مدیریت از پایه‌های فلزی تشکیل شده‌اند؛ اما سطح آن‌ها چوبی یا شیشه‌ای است. برای اینکه بتوانید متریال مناسب را انتخاب کنید، نیاز است به سبک دکوراسیون اتاق خود توجه داشته باشید.

به عنوان مثال اگر دکوراسیون داخلی اتاق شما سبک مینیمال دارد، میز شما نیز نباید با کمک مواد ترکیبی ساخته شده باشد. در واقع سادگی اولویت دارد. همچنین اگر رنگ مبلمان دفتر شما روشن است، استفاده از میزهای چوبی با رنگ قرمز روشن، اصلاً ایده‌آل نیست.

 

4.رنگ نیز اهمیت خود را دارد

رنگ میز مدیریت تا حدودی بستگی به سلیقه کاربران دارد. همچنین باید به رنگ سایر مبلمان اداری نیز توجه داشته باشید. اگر هنوز سایر المان‌های اتاق را انتخاب نکرده‌اید، دست شما در خرید بسیار باز خواهد بود. با انتخاب رنگ روشن برای مبلمان و میز اداری می‌توانید فضا را بزرگتر نشان دهید.

همچنین برعکس این موضوع نیز صادق است. یعنی رنگ‌های تیره باعث کاهش عمق فضا خواهند شد و می‌توانند به فضا جلوه کلاسیک ببخشند.

نکات مهم در انتخاب و خرید میز مدیریت

از مهم‌ترین بخش‌های هر اداره یا شرکت مدیریت کسب‌وکار است. ارتباطات داخلی و خارجی در اتاق مدیریت انجام شده و تمامی قراردادهای مهم نیز در همین فضا بسته می‌شوند. همین موضوعات باعث خواهند شد تا دکوراسیون و مبلمان اداری اتاق به یک اصل مهم تبدیل شوند. ظاهر یک شرکت نشان از هویت برند شما دارد؛ به همین علت در انتخاب و خرید میز مدیریت باید حساسیت زیادی به کار بگیرید. اگر می‌خواهید درباره نحوه انتخاب یک میز مناسب اتاق مدیریت اطلاعات لازم را به دست بیاورید. حتماً به ادامه مطلب توجه کنید.

1.از اندازه مناسب غافل نشوید

اولین نکته‌ای که هنگام انتخاب و خرید میز مدیریت باید به آن توجه داشته باشید، اندازه است. هنگام انتخاب میز اداری انواع مدل‌ها پیش روی شما قرار می‌گیرند که نمی‌توانید به سادگی دست به خرید بزنید. در ابتدا باید نگاهی به متراژ اتاق خود بیندازید و شرایط آن را به صورت کامل در نظر بگیرید. اگر بخواهیم ابعاد استاندارد را در نظر بگیریم باید بگوییم یک میز باید حداقل 130 سانتی‌متر طول و 90 سانتی‌متر عرض داشته باشد. قاعدتاً اگر عرض میز بزرگتر باشد، کارایی آن نیز افزایش خواهد یافت. همچنین بسته به قد فرد ارتفاع میز نیز می‌تواند از 70 تا 80 سانتی‌متر متغیر باشد. اگر به دنبال بهینه‌ترین اندازه برای میز هستید، می‌توانید از میزهایی استقبال کنید که ارتفاع آن‌ها بین 74 تا 75 سانتی‌متر باشد.

 

2.شکل میز اداری مدیریت را در نظر بگیرید

شکل و مدل نیز از دیگر نکات مهم هنگام خرید میز مدیریت به شمار می‌آیند. اگر می‌خواهید در فضا صرفه‌جویی کنید، حتماً باید نگاه ویژه‌ای به شکل میز داشته باشید. برای صرفه‌جویی در فضا مناسب‌ترین میزها گزینه‌هایی هستند که شکل L دارند. این میزها مورد علاقه مدیران بسیاری هستند؛ زیرا می‌توانند به راحتی انواع لوازم جانبی را روی آن‌ها قرار دهند.

اگر میز شما نیز به شکل L است، پیشنهاد می‌دهیم مانیتور را در قسمت افقی میز و سایر لوازم جانبی همچون تقویم، چاپگر و… را در بخش‌ دیگر جای دهید. با این کار میز همواره مرتب و منظم باقی می‌ماند و می‌توانید با سرعت بالایی به تمامی لوازم جانبی دسترسی داشته باشید. اگر کشو برای شما اهمیت دارد، باید از میزهای دیگر استقبال کنید؛ زیرا میزهای L فاقد محفظه مخصوص هستند. میزهای معمولی دارای چندین کشو بوده که می‌توان از آن‌ها برای نگهداری اسناد و فایل‌های گوناگون بهره برد.

اگر اتاق شما دارای فضای کافی است، می‌توانید از هر دو مدل استفاده کنید. با این کار یک فضای ایده‌آل برای رسیدگی به کارهای خود دارید و مطمئن باشید می‌توانید بهترین بازدهی را به دست بیاورید.

سخن آخر

انتخاب میز مدیریت یکی از کارهای سخت به شمار می‌آید؛ زیرا باید بتوانید گزینه‌ای را تهیه کنید که به محیط هویت ببخشد. نکات مختلفی وجود دارند که قبل از خرید میز مدیریت می‌توانید به آن‌ها توجه داشته باشید که در این مطلب سعی کردیم به بررسی برخی از آن‌ها همچون رنگ، جنس، اندازه و… بپردازیم.

اگر به دنبال تهیه بهترین میزهای مدیریت هستید، می‌توانید از مجموعه اسمردیس کمک بگیرید. این مجموعه به کمک شما می‌آید تا بتوانید بهترین محصولات را برای اتاق مدیریت خود انتخاب کنید.